hír
Bong Dzsun Ho dél-koreai rendezőnek egy munkanélküli családról forgatott Élősködők című komikus thrillere érdemelte ki szombat este az Alejandro…
továbbmagazin
Túl a fesztivál felén, egy cannes-i veterán és egy elsőfilmes amerikai is magasra tette a mércét saját szekciójában: Ken Loach új drámáján…
továbbhír
Az erkélyen filmezett a mobiljával, Cannes-ban versenyzik most Százados Ábel alkotása. Soha című kisfilmje komoly témát feszeget, az öngyilkosság…
továbbmagazin
1981-ben, a felesége társaságában érkezett meg a cannes-i filmfesztiválra Bacsó Péter, hogy éveken át dobozba zárt filmjét bemutassa a nemzetközi…
továbbmagazin
A fesztivál szervezői évről-évre próbálnak előrelépést tenni, hogy nem, etnikum és bőrszín tekintetében is egyre befogadóbb legyen, nem csak a…
továbbhír
Újabb, magyar vonatkozású film nyert meghívást a 72. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztivál programjába. Az Un Certain Regard szekcióban lesz látható a…
továbbhír
Az Ahogy eddig mellett egy másik magyar film is ott lesz a francia Riviérán, a Remélem legközelebb sikerül meghalnod :) a Cannes Écrans Juniors nevű…
továbbhír
A fesztivál története során először lesz mexikói a zsűri elnöke, idén a négyszeres Oscar-díjas Alejandro González Iñárritu, a Birdman és A…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié